Jest taka noc...
Lubimy świętować!
AquaSki Travel - sprawdzony i polecany

Nasze strony

opineoyoutube

AquaSki na Facebooku

AquaSki Travel - historia prawdziwa

Każda historia ma swój początek…  
W czasach, gdy nieugięci przywódcy składali broń, narody wiwatowały na cześć demokracji i wolnej konkurencji, w mieście Królów Polskich zaczyna się podróżnicza historia. Był rok 1989, czas wielkich przemian…

W 1989 roku Gazeta Krakowska założyła Biuro Turystyczne Krakus, w którym kierownictwo objęli Elżbieta Tomczyk-Miczka i Krystian Miczka. Chociaż panowało powszechne przekonanie, że to dobry czas na biznes,  łatwo nie było. O turystyce przyjazdowej nikt w Polsce nie mówił, a jeśli nawet, to tylko w kontekście reliktów przeszłości, mając przed oczyma obraz wymian studenckich i wczasów pracowniczych w latach siermiężnego komunizmu. Gdy ktoś odwiedzał nasz kraj, robił to zwykle z sentymentu wspominając czasy Hotelu Wiktoria. 

państwo Miczki

 

Obalamy mity

Polska nie jest szara i smutna. Rzadko kiedy temperatura spada tu poniżej dziesiątej kreski, a nawet jeśli, wciąż daleko nam do Syberii.  I wreszcie - pierwszy milion trzeba ukraść? Bzdura, pracowali ciężko. Efekty przyszły w 1990 roku, kiedy to Elżbieta Tomczyk Miczka i Krystian Miczka zdecydowali odkupić od Gazety coraz bardziej popularnego na zachodzie Europy Krakusa. Dotychczasowi kierownicy stali się właścicielami i odtąd z powodzeniem realizowali projekty biznesowe w branży turystycznej zarówno z zakresu turystyki przyjazdowej, jak i wyjazdowej.

Historia KRAKUSa to historia rodzinnej firmy Państwa Miczków, których pasja i zaangażowanie doprowadziły do niezwykle szybkiego rozwoju branży turystycznej w Polsce. W 1992 roku BT Krakus wraz z innymi firmami założył Krakowską Izbę Turystyki. Już rok później otrzymał wyróżnienie w konkursie ODYS na najlepsze biuro turystyczne.

 

Zmiany, zmiany

Rok 2003 był w historii firmy kamieniem milowym. To w tym roku Krystian i Elżbieta Tomczyk-Miczka przekazali firmę swoim synowej i synowi: Annie i Karolowi. Karol Tomczyk zaczął wprowadzać w biurze odważne zmiany, którym przyświecała jedna idea – wprowadzenie firmy z tradycjami w erę internetu.

Co działo się z Państwem Miczka? Tworzyli legendę polskiej Turystyki i nigdy nie zamierzali spocząć na laurach. Elżbieta Tomczyk-Miczka w drodze konkursu została wybrana na dyrektora Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a następnie realizowała (i wciąż realizuje) projekty turystyczne dla MOT. Doktor Krystian Miczka rozpoczął serię wykładów z dziedziny Turystyki na małopolskich uczelniach przekazując swoje doświadczenie młodym pokoleniom.

Państwo Tomczykowie

 

Rewolucja w Krakusie

Karol wraz z żoną Anią Tomczyk objęli po rodzicach prężnie działające Biuro i już rok później zdecydowali się na zrobienie kolejnego kroku. Bez zbędnej zwłoki powołali do życia AquaSki Travel - markę Biura Turystycznego Krakus, której zadaniem miało być wysyłanie na Słowację polskich turystów. Ania Tomczyk zaproponowała nazwę i nakreśliła na kawałku papieru logo biura z charakterystycznymi symbolami lecących ptaków - motyw, którego echo rozbrzmiewa do dziś. Na czele AquaSki Travel stanęła dotychczasowa szefowa działu turystyki indywidualnej Krakusa - Asia Bugajska.

Obecnie AquaSki Travel jest największym w Polsce przedstawicielem i partnerem słowackich, czeskich i węgierskich ośrodków, z których najpopularniejsze to  Holiday Village Tatralandia, AquaCity Poprad, Centrum Babylon, Besenova, Aquapalace.