Jest taka noc...
Lubimy świętować!
AquaSki Travel - sprawdzony i polecany

Nasze strony

opineoyoutube

AquaSki na Facebooku

AquaSki Travel - co słychać w firmie, czyli aktualności

Kąpielisko Zsory - nowość w ofercie

Kąpielisko Zsory, WęgryW ofercie AquaSki Travel kolejna nowość - kąpielisko leczniczo-rekreacyjne Zsory. Położone w rejonie Egeru i Tokaju na Węgrzech cieszy się rosnącą popularnością wśród naszych klientów, którzy odkrywają magiczną moc uzdrawiającej siarki.

W przeszłości, na terenie obecnego kąpieliska rozpoczęły się państwowe wiercenia w poszukiwaniu ropy naftowej. Jednak zamiast ropy, z głębi wypłynęła woda termalna, którą w 1968 roku ogłoszono oficjalnie wodą leczniczą. Wśród wszystkich wod termalnych na Węgrzech, ta (mająca prawie 60 stopni Celsjusza) posiada najwyższą zawartość siarki.  Wody siarkowe wykorzystywane są w leczeniu chorób reumatycznych, zapalenia stawów, różnych chorób kobiecych oraz w kuracjach po przebytych urazach i operacjach ortopedycznych. Na terenie kąpieliska możliwe jest również skorzystanie z zabiegów objętych ubezpieczeniem zdrowotnym: m.in. lekarskich masaży leczniczych, kąpieli z obciążeniem, maseczek błotnych, kąpieli z bąbelkami.

Poczytaj więcej na stronie Gorące Węgry

Kąpielisko Zsory

Mezokovesd dla turystów

Miejscowość Mezokovesd przyciąga rzesze turystów nie tylko swymi korzeniami Matyo, ale też Kąpieliskiem Leczniczo-Rekreacyjnym Zsory (21 baseny) liczącym sobie już ponad 70 lat. Kąpielisko nazwę swą otrzymało od nazwisko swojego założyciela, ówczesnego starosty, Zsory Lajosa. Na miłośników wodnego wypoczynku i odprężenia czeka basen z atrakcjami, takimi, jak bicze wodne czy leżaki z masażami. Basen okrągły o średnicy 100 metrów, wypełniony orzeźwiającą wodą, także posiada kilka atrakcji wodnych: ślizgawka, korytarz z prądem wodnym, wodospad. W jego środku znajduje się basen ze sztucznymi falami.

Centrum Wellness

Zapomną Państwo o troskach dnia codziennego po skorzystaniu z nowo powstałego na kąpielisku Zsory "Świata saun". Oprócz tradycyjnej sauny fińskiej i parowej, można tu znaleźć bio-saunę, infra saunę, kabinę aromaterapeutyczną oraz kabinę solną. Po skorzystaniu z seansu w saunach, pełne odświeżenie zapewni źródło lodowe oraz basenik do zanurzania się, wypełniony zimną wodą. Jak nowo narodzeni poczują się Państwo po wyjściu z jacuzzi lub basenu terapeutycznego!

Obok Świata saun, znajdują się kryte brodziki czekające na najmłodszych. "Grzybek wodny" i kącik zabaw rozweseli każdego malucha!

Ranga uzdrowiska

Teren wypoczynkowy w okolicy kąpieliska "Mezokovesd-Zsorifurdo", jako piętnasty w kraju otrzymał rangę uzdrowiska!

03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 10.jpg 11.jpg