Jest taka noc...
Lubimy świętować!
AquaSki Travel - sprawdzony i polecany

Nasze strony

opineoyoutube

AquaSki na Facebooku

AquaSki Travel - co słychać w firmie, czyli aktualności

Węgierski workshop

Baseny termalne na WęgrzechPierwsze dni czerwca przyniosły dużo promieni słonecznych i piękną pogodę. W takie dni każdy myśli tylko o tym, aby choć na chwilę zanurzyć się w basenie i zrelaksować się w cieniu drzew. Idealnym miejscem na tego typu wypoczynek jest uzdrowisko i miejscowość turystyczna na Węgrzech – Hajdúszoboszló. Miasto położone jest w północno – wschodniej części Wielkiej Niziny Węgierskiej, oddalone o 200 km na wschód od Budapesztu oraz 20 km na południowy zachód od Debreczyna.

Hajduszoboszlo posiada liczną bazę noclegową oraz dobrze rozwiniętą gastronomię. Woda termalna o cudownych właściwościach leczniczych, która złożyła podwaliny pod rozwój miasta Hajduszoboszlo  (80 lat temu) przyciąga szerze turystów, szczególnie polskich.

Anna Furman, Doradca Klienta w AquaSki Travel została zaproszona przez Narodowe Przedstawicielstwo Turystyki Węgierskiej do wzięcia udziału w workshopie z węgierskimi usługodawcami.

Ania i inni touroperatorzy z Krakowa i Katowic zostali ciepło przywitani słowami: „jó napot kívánok” (tłum. Dzień dobry - w ciągu dnia) oraz pyszną lemoniadą przez managera Hotelu Spa &Wellness Barátság****. Po zakwaterowaniu się, cała grupa została zaproszona na przejażdżkę po mieście nostalgiczną kolejką Dotto.

Węgierski workshop<p>Wiadomo nie od dziś, że węgierskie wino jest najlepsze! Ania, Doradca Klienta w AquaSki Travel, bezprecedensowo potwierdza!<p> Węgierski workshop<p>Na uczestników workshopu czekało mnóstwo atrakcji - między innymi gra na niespotykanym instrumencie... gąbkowym!<p> Węgierski workshop<p>Podczas kolacji, gościom towarzyszyła muzyka cygańska. Wykonawcy zaskoczyli wszystkich tradycyjnymi instrumentami!<p> Węgierski workshop<p>Miejscowi gospodarze przywitali gości z Polski <<suto zakrapianym>> stołem!<p>

Po krótkim zwiedzaniu uczestnicy workshopu zostali zaproszeni na kolację w czardzie Kemencés. Gości  poczęstowano prawdziwą węgierską zupą gulaszową, gołąbkami po węgiersku oraz naleśnikami z serem, a cała kolacja odbywała się przy akompaniamencie muzyki cygańskiej. Nie można tutaj pominąć wzniesienia toastu tradycyjną węgierską wódkąPálinką słowami egészségére (tłum. Na zdrowie!).

W kolejnym dniu Ania miała okazję porozmawiać z węgierskimi usługodawcami i zapoznać się z ich ofertą noclegową. Spotkała się z przedstawicielem Hotelu Delibab****, który od niedawna figuruje na liście obiektów oferty noclegowej AquaSki Travel. Ania obejrzała każdy zakątek hotelu, przetestowała łóżka, fotele, krzesła... Wszystko po to, by sprawdzić, czy możemy polecać obiekt właśnie Wam! Szukajcie naszej naklejki z serii - Sprawdzony i polecany!

Hotel Delibab****

Węgierski workshop<p>Ania przetestowała Hotel Delibab**** - obiekt z naszej oferty noclegowej.<p> Węgierski workshop<p>Pyszna kolacja w nowoczesnej restauracji Hotelu Delibab****. Uczestników workshopu rozpieszczały nie tylko smaczne potrawy, ale również cieszący oko wygląd pomieszczenia.<p> Węgierski workshop<p>Szef kuchni Hotelu Delibab**** potrafi nawet z najprostszej tradycyjnej potrawy zrobić kulinarne arcydzieło.<p>

Po zwiedzeniu hoteli, nasz Doradca Klienta zażyła regeneracyjnej kąpieli w basenach termalnych. Na kąpiących się w basenach czekają różne atrakcje: masaże strumieniami wody, masaże uciskowe, źródła, prądy znoszące, kąpiele bąbelkowe, wirówki, itp.

Wieczorem cała grupa udała się na regionalną kolację w Tuba Tanya (farma, znajdująca się na skraju puszty Hortobágy, 5 km od Hajdúszoboszló), gdzie zostali powitani węgierską Pálinką. Następnie w cichej i spokojnej okolicy, w otoczeniu przyrody i zwierząt biesiadnicy kosztowali miejscowych przysmaków. Warto tutaj dodać, że węgierskie specjalności są naprawdę smaczne. Chlebek pita z sosem czosnkowo – koperkowym ze skwarkami, zupa gulaszowa, kaczka, strudel w towarzystwie węgierskiego wina sprawiły, że podniebienia wszystkich gości doznały prawdziwej rozkoszy.

Węgierski workshop<p>Na Węgrzech czekają na nas ekskluzywne Hotele, których wygląd i wyposażenie pokoi zachęca do dłuższego wypoczywania.<p> Węgierski workshop<p>Kąpielisko termalne w Hajduszoboszlo cieszy się wielkim zainteresowaniem - zwłaszcza w taj upalne, słoneczne dni.<p>

W drodze powrotnej do Polski, uczestnicy wyjazdu zwiedzili jeszcze Debreczyn – drugie co do wielkości miasto Węgier. Na uwagę zasługuje Wielki Kościół Ewangelicki, budynek główny Uniwersytetu oraz kamienice w centrum miasta. Obowiązkowym punktem jest zatrzymanie się na kawę w jednej z kawiarni  i podziwianie malowniczego ryneczku. Przed granicą słowacką w malowniczej dolinie Hernád, na słonecznych zboczach wzgórza Cserehát, w miejscowości Hernádvécse grupa została zaproszona na krótkie zwiedzanie nowo wybudowanego hotelu Vécsecity , który zachwyca swoim wnętrzem. Jest to prawdziwe imperium doznań, gdzie Goście stają się mieszkańcami wyjątkowej, zaczarowanej krainy, gdzie panuje harmonia czasów minionych oraz dzisiejszych. Można rzec, że hotel jest miastem skrytym w zamku.

Więcej na temat Węgier i zakwaterowania znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej:

Gorące Węgry